Wiadomości

  • 26 lutego 2019
  • wyświetleń: 5155

[FOTO] Pokaz sprzętu przerwany interwencją straży. Ktoś rozpylił gaz?

Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało około godziny 18.20 przy ul. Widok w Bielsku-Białej. Z informacji jaka wpłynęła do służb ratunkowych wynikało, że w zamkniętym pomieszczeniu ktoś najprawdopodobniej rozpylił gaz pieprzowy. Zdarzenie traktowano w kategoriach masowego.

Pokaz sprzętu przerwany interwencją straży. Ktoś rozpylił gaz? - 26.02.2019 · fot. sid / bielsko.info


W jednym z pomieszczeń hotelowych odbywał się pokaz sprzętu takiego jak odkurzacze, garnki i maty masujące. W spotkaniu uczestniczyło ok. 30 osób (głównie osoby starsze). W pewnym momencie wszyscy poczuli gryzący zapach i zaczęli się krztusić. To spowodowało przerwanie pokazu i wezwanie służb ratunkowych. Świadkowie relacjonowali, że zapach przypominał amoniak pomieszany z pieprzem.

Uczestnicy spotkania po wyjściu na zewnątrz i zaczerpnięciu świeżego powietrza poczuli się lepiej. Na miejsce mimo wszystko profilaktycznie wezwano pogotowie ratunkowe. W felernym pomieszczeniu jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej otworzono okna. Strażacka aparatura pomiarowa nie wykryła żadnych niebezpiecznych substancji. Nie było konieczności ewakuacji gości hotelowych. Ustalaniem źródła gryzącego zapachu zajmują się policjanci.

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.