bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2019
  • wyświetleń: 7525

[FOTO] Doszczętnie spłonął dom letniskowy. Trudna akcja gaśnicza!

Dziewięć zastępów straży pożarnej interweniowało w związku z pożarem domu letniskowego przy ul. Jama w Buczkowicach. Obiekt znajdował się w trudno dostępnej lokalizacji. Strażacy mieli nie lada kłopot by dotrzeć na miejsce akcji. Niestety budynek spłonął doszczętnie.

Pożar domu letniskowego w Buczkowicach - 23.02.2019 · fot. Jawor / bielsko.info


Pierwsze informacje z miejsca zdarzenia mówiły o tym, że dom letniskowy nie był aktualnie zamieszkały. Te doniesienia się nie potwierdziły. Wewnątrz znajdowały się dwie osoby, które zdołały się bezpiecznie ewakuować jeszcze przed przyjazdem pierwszego zastępu straży pożarnej.

W przypadku tej akcji gaśniczej trudno mówić o dojeździe, bowiem droga była oblodzona i mocno pochyła. Wozy strażackie miały problemy z dojazdem, jeden z nich osunął się niebezpiecznie na pobocze. Strażacy udający się od miejsca pożaru pieszo też nie mieli łatwego zadania. Na drodze ciężko było ustać na nogach, nie mówiąc już o bieganiu z wężami strażackimi czy też innym sprzętem niezbędnym podczas akcji gaśniczej. Podczas dodatniej temperatury topniejący śnieg spływał, a po zmroku zamarzał.

W wyniku pożaru doszczętnie spłonął drewniany dom letniskowy o wymiarach ok. 7x10m (piętro + poddasze). Dorobek życia poszedł z dymem. Ciężko będzie z tego coś uratować - mówił ze smutkiem jeden z sąsiadów. Na tę chwilę ciężko mówić o dokładnych przyczynach pożaru. Wszystko wskazuje na to, że płomienie pojawiły się w pierwszej kolejności w okolicach komina.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.