bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 5322

[FOTO] Potrącenie pieszego na ulicy Górskiej. Poważny stan rannego!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W piątek, 22 lutego około godziny 18.45 na ul. Górskiej w Bielsku-Białej (w pobliżu poczty) doszło do potrącenia pieszego, który wtargnął pod nadjeżdżający samochód. Pieszy był pijany.

Wypadek na ul. Górskiej - 22.02.2019 · fot. Bielskie Drogi


Pierwszej pomocy rannemu udzielał druh OSP Straconka oraz ratownik Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, który akurat wracał z pracy. Obaj mężczyźni otoczyli potrąconego fachową opieką. Jeden z przejeżdżających kierowców zatrzymał się i okrył rannego kocami (temperatura na zewnątrz oscylowała w granicach - 4'C).

Interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł rannego do szpitala. Wstępnie jego stan można określić jako poważny. Na miejscu było kilku świadków, którzy zrelacjonowali przebieg wypadku. Pieszy wieku w około 30-lat wyszedł z pobliskiego sklepu, gdzie zakupił butelkę wódki i wbiegł wprost na jezdnię, tuż za samochodem poruszającym się w górę Straconki. Gdy dotarł na przeciwległy pas został potrącony przez Mercedesa poruszającego się w stronę centrum Bielska-Białej. Kierowca E-klasy nie miał szans go zobaczyć. Pieszy był ubrany na ciemno, bez elementów odblaskowych. W tym miejscu oświetlenie uliczne pozostawia wiele do życzenia.

Policjanci z bielskiej drogówki wstępnie zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Badanie stanu trzeźwości potrąconego dało wynik ponad dwóch promili. Kierowca Mercedesa był trzeźwy. Z relacji świadków wynika, że poruszał się normalną prędkością oscylującą w okolicach 50km/h. W czasie czynności służb ratunkowych ruch na ulicy Górskiej był wstrzymany. Jeden z okolicznych mieszkańców tłumaczył przejeżdżającym jak objechać miejsce wypadku (ulica Zawodzie biegnie równolegle do miejsca potrącenia - przyp. red.). Utrudnienia trwały ponad dwie godziny.

BM, sid / bielsko.info
źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj