Wiadomości

  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 3793

Piana na potoku Krzywa. Powodem fekalia ze studzienki kanalizacyjnej

Wczoraj około godziny 21.00 straż pożarna interweniowała przy ulicy Montażowej. Zgłoszenie dotyczyło piany utrzymującej się w korycie potoku Krzywa.

Zastępy PSP zostały zadysponowane do zanieczyszczonego potoku Krzywa w okolicach ulicy Montażowej. Po dojściu do koryta rzeki strażacy stwierdzili, że na cieku utrzymuje się piana. Wysłano ratowników w górę rzeki w celu lokalizacji źródła zanieczyszczenia.

Podczas kontroli Krzywej powyżej drogi S1 stwierdzono, że z łąki dopływa do niej nieznana substancja. Źródłem zanieczyszczenia okazała się studzienka, z której wylewały się fekalia.

W trakcie sprawdzania cieku zastęp ratownictwa chemicznego dokonywał analizy próbek pobranych z rzeki. Pomiary na pH dały odczyn obojętny. Użyto także urządzenia FirstDefender. Nie zidentyfikowano zagrożenia. Dodatkowo pobrano i zabezpieczono 4 próbki dla WIOŚ.

Miejsce wycieku oznakowano taśmą ostrzegawczą, wskazano i przekazano policji, która zabezpieczyła teren do czasu przyjazdu pracownika z wydziału kryminalnego.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.