Wiadomości

  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 2596

Ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę diecezji do Łagiewnik

Adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze - to jedna z nowości planowanej na długi weekend na przełomie kwietnia i maja pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prawie stukilometrowym pątniczym szlakiem ruszą 25 lutego.

Niebawem ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę die
Niebawem ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę diecezji do Łagiewnik · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Tegoroczna pielgrzymka - pod hasłem „Ona da ci moc” (Dz. 1489) - organizowana jest po raz siódmy w historii diecezji bielsko-żywieckiej. Tematem rozważań w drodze będzie tym razem Eucharystia. - Będzie specjalnie przygotowana monstrancja, którą kapłan w każdej grupie będzie niósł. Ta grupa na czas tzw. odcinka eucharystycznego będzie podejmować adorację poprzez modlitwę i rozważania - wytłumaczył główny przewodnik pielgrzymki ks. Tomasz Sroka i zaznaczył, że księża przybliżać będą w swych katechezach znaczenie Eucharystii w życiu wierzącego.

Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 31 marca. Współorganiztorka przedsięwzięcia Irena Papla powtórzyła, że, jak co roku, pątnicy iść będą w siedmiu grupach. - Powtarzamy schemat organizacyjny z poprzednich lat. Sprawdził się dotąd bardzo dobrze. Chętnych do wyruszenia na pątniczy szlak jest bardzo wielu. Praktycznie przez cały rok docierają do nas pytania o szczegóły kolejnej edycji pielgrzymki - zaznaczyła organizatorka.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 19. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zapisy prowadzone będą w kilku punktach diecezji oraz w internecie. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.faustyna.diecezja.bielsko.pl.

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

Na pielgrzymkę zapisać się można w następujących miejscach:
  • w Bielsku-Białej Lipnik w parafii pw. Narodzenia NMP,
  • w Cięcinie w parafii pw. św. Katarzyny,
  • w Kętach w księgarni katolickiej, Rynek 25,
  • w Andrychowie w parafii pw. św. Macieja,
  • w Oświęcimiu w parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika,
  • w Żywcu w parafii pw. Narodzenia NMP,
  • w Cieszynie w parafii pw. św. Jerzego,

a także przez internet.

BM / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.