bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2019
  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 3015

Miasto planuje wziąć pożyczkę na wymianę 250 kotłowni w 2019 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Miasto chce zaciągnąć pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie modernizacji 250 kotłowni.

Reklama

kotłownia, piec
1,75 mln złotych na wymianę 250 kotłowni w 2019 roku · fot. UM Bielsko-Biała


Program dotacji do wymiany starych nieekologicznych kotłów i pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła w budynkach mieszkalnych był realizowany w ubiegłym roku w oparciu o pożyczkę i dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W roku 2019 roku fundusz nie udziela dotacji do wymiany kotłów węglowych, dlatego chcąc zrealizować zadanie w zakresie takim jak w roku 2018 pozostaje jedynie skorzystanie z częściowo umarzalnej pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 1,75 mln złotych. Po spłaceniu połowy pożyczki gmina mogli wnioskować o umorzenie jej w wysokości do 45%, pod warunkiem przeznaczenia tej kwoty na nowe zadania proekologiczne realizowane ze środków własnych.

W ramach uzyskanych środków w roku 2019 zakładana jest modernizacja 250 kotłowni, a na dotację do pojedynczej inwestycji zostanie przeznaczone maksimum 7000 zł.

Decyzję o zaciągnięciu pożyczki podejmą radni na lutowej sesji Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj