bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2019
  • 15 lutego 2019
  • wyświetleń: 12462

Skuteczna Mania! Pierwszy dzień w służbie i pierwsze zatrzymanie

Mania to policyjny pies patrolowo-tropiący, który wczoraj rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i już ma na swoim koncie zatrzymanie sprawcy przestępstwa. W pierwszym dniu służby, pełnionej wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Jakubem Furczykiem, Mania wywęszyła chuligana, który uszkodził samochód. To dzięki jej doskonałemu węchowi i skutecznemu prowadzeniu przez przewodnika, 50-latek nie uniknie odpowiedzialności.Wczoraj rano policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu samochodu marki Mercedes. Do zdarzenia doszło nocą na terenie gminy Bestwina. Chuligan oblał karoserię farbą, poprzecinał koła i zerwał lusterko. Właściciel wycenił szkody na kwotę 1500 zł. Oficer dyżurny bielskiej komendy skierował na miejsce przewodnika z psem tropiącym.

Mania od razu podjęła trop. Prowadziła przewodnika przez około 1,5 km do pobliskich zabudowań. W pewnym momencie sierż. szt. Jakub Furczyk zauważył mężczyznę, który na jego widok usiłował wsiąść na rower i uciec. Ubranie mężczyzny zabrudzone było niebieską farbą. Tą samą, która znalazła się na karoserii samochodu.

50-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Mania - pies patrolowo-tropiący · fot. KMP Bielsko-Biała


W bielskiej jednostce służbę pełni 7 przewodników psów służbowych, którzy opiekują się sześcioma psami patrolowo - tropiącymi, dwoma wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz jednym wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Psy służbowe są nieocenioną pomocą w pracy policjantów. Szczególnie ceni się je za doskonały węch. Nawet w dobie specjalistycznego sprzętu nic nie zastąpi psiego nosa, który pomaga w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków, poszukiwaniu zaginionych ludzi i zwłok ludzkich czy identyfikacji zapachów

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.