Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • 15 lutego 2019
  • wyświetleń: 3256

Zmarł były premier Polski. Żałoba narodowa potrwa dwa dni

Nie żyje Jan Olszewski, były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. Miał 88 lat.- W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego - Premiera Polski w l. 1991-1992, Kawalera Orderu Orła Białego - zarządzam wprowadzenie żałoby narodowej na terytorium RP 15 lutego 2019 r. oraz 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00 - napisał Prezydent Andrzej Duda w projekcie rozporządzenia, jakie zostało skierowane do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów.

W czasie trwania żałoby narodowej flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej opuszcza się do połowy masztu, w szczególności na budynkach lub przed budynkami, które stanowią siedziby urzędowe albo miejsce obrad naczelnych władz Państwa, innych organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych.

Jan Olszewski
Zmarł Jan Olszewski · fot. Maciek Chojnowski / KPRP


Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

BM / bielsko.info

źródło: prezydent.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.