bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2019
  • wyświetleń: 1896

Spotkanie bielskiego środowiska sportowego. Wręczono Harnasie

8 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się Noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Bielska-Białej ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów sportowych oraz Olimpijczykami. Podczas tego wydarzenia zostały ogłoszone wyniki wyborów na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Naszym Mieście.

Prezydent wręczył Harnasie 2018 - 08.02.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


- Bielsko-Biała to nie tylko prężny ośrodek gospodarczy i kulturalny, ale również ważne i znaczące miejsce na sportowej mapie naszego kraju, w którym rozwija się zarówno sport profesjonalny, jak i amatorski. Siłą bielskiego sportu są przede wszystkim organizacje sportowe, których jest w naszym mieście ponad 100 i w których szkoli się około 5 tysięcy zawodniczek i zawodników - podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.

Prezydent wręczył najlepszym statuetki Harnasia, czyli nagrodę za sukcesy osiągnięte w zeszłym roku. Harnasie zostały przyznane w czterech kategoriach. Tradycyjnie poza sportowcem i trenerem roku nagroda trafiła także do najlepszej drużyny i dobrodzieja sportu.

Sportowcem 2018 roku został szybownik Sebastian Kawa. Trenerem minionego roku Piotr Galon (Klub Sportowy SPRINT, trener Michała Haratyka). Za najlepszą drużynę 2018 roku uznano Rekord SSA (futsal), a za dobrodzieja Rekord Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Obok zwycięzców nominacje na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Bielsku-Białej otrzymali ponadto:

Sportowcy:
Paweł BUDNIAK - futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna
Michał HARATYK - lekkoatletyka, Klub Sportowy SPRINT
Igor SIKORSKI - narciarstwo alpejskie, Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne START
Patryk WAWRZYCZEK- judo, Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe

Trenerzy:
Maciej KOZIK - Amp futbol, KULOODPORNI
Anna LIPSKA-DUSZA - gimnastyka artystyczna, Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej
Anetta NOSOWICZ - akrobatyka sportowa, Klub Sportowy START
Andrzej SZŁAPA - futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna

Drużyna:
BKT Advantage - tenis
Kuloodporni - Amp futbol

Dobrodziej:
Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o.
PROFI CREDIT Polska S.A.

Spotkanie było także okazją do wyróżnienia rodziny olimpijskiej. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Prezydent Miasta wręczył okolicznościową paterę dla Beskidzkiej Rady Olimpijskiej z podziękowaniami za krzewienie idei olimpijskiej w naszym mieście i regionie. W imieniu olimpijczyków i licznego grona działaczy odebrali ją Honorowy Prezes BRO Kazimierz Polak oraz aktualny prezes Wiktor Krebok.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.