bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2019
  • wyświetleń: 4071

Saksofon bądź trąbka na środku ronda? To pomysł radnej

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej zwróciła się do prezydenta miasta z interpelacją w sprawie nazwania ronda w Bielsku-Białej nazwą "Rondo Bielskiego Jazzu".

rondo,znak
Saksofon bądź trąbka na środku ronda? To pomysł radnej · fot. bielsko.info


Radna zwróciła się, aby kolejne rondo wybudowane w Bielsku-Białej nosiło nazwę "Rondo Bielskiego Jazzu".

- Bielsko-Biała bez wątpienia można nazwać beskidzką stolicą muzyki jazzowej. Od 21 lat w naszym mieście odbywa się Lotos Jazz Festiwal - Bielska Zadymka Jazzowa, a od 16 lat - Bielska Jesień Jazzowa, której prekursorem był wybitny, nieżyjący już trębacz Tomasz Stańko - honorowy obywatel naszego miasta - argumentowała radna Agnieszka Gorgoń-Komor.

Ponadto wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej zaproponowała, aby na rondzie ustawiono figurę w kształcie saksofonu bądź trąbki.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta poinformował, że wniosek zostanie przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Zespołu Eksperckiego ds. Nazewnictwa Ulic, Placów, Części Miejscowości oraz Obiektów Fizjograficznych, działającym przy prezydencie miasta Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.