Wiadomości

  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 4200

Podbeskidzie z Biedroniem? Jakie szanse ma partia Wiosna?

3 lutego w warszawskiej hali Torwar odbyła się konwencja założycielska partii Wiosna. Z Bielska-Białej do stolicy wybrała się spora grupa sympatyków inicjatywy Roberta Biedronia. Czy partia byłego prezydenta Słupska może się okazać czarnym koniem w tegorocznych wyborach parlamentarnych?

wiosna biedroń
Konwencja założycielska partii Wiosna - 3.02.2019 · fot. partia Wiosna


Kilka dni temu Robert Biedroń przedstawił główne postulaty partii Wiosna. W dużej mierze dotyczą one kwestii światopoglądowych (m.in. równość małżeńska dla wszystkich, wycofanie religii ze szkół, rozdział państwa od Kościoła, opodatkowanie Kościoła) oraz polityki społecznej (500+ na każde dziecko, minimalna emerytura 1600 zł).

Były członek partii Janusza Palikota rozpoczął cykl spotkań po kraju. Robert Biedroń razem z ekspertami partii Wiosna zawita do największych polskich miast. Do Bielska-Białej nie przyjedzie, ale będzie w Katowicach. Spotkanie z Robertem Biedroniem odbędzie się 13 lutego o godzinie 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

W najnowszym sondażu Pollsteru dla Super Ekspresu partia Roberta Biedronia ma 10 procent poparcia. Badanie zostało przeprowadzone jeszcze przed ogłoszeniem nazwy partii.

Loading...

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.