bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 7625

[FOTO] Ewakuacja sklepów sieci Biedronka. Ktoś podłożył ładunek?

Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejny głupi żart, ale służby muszą podjąć wszystkie niezbędne działania. Około godziny 10:20 ewakuowano klientów i pracowników marketu Biedronka mieszczącego się przy ul. Żywieckiej 115 w Bielsku-Białej. Do akcji wkroczył pirotechnik. Ewakuowano także klientów i pracowników dwóch innych Biedronek - przy ulicy Mostowej i przy ulicy Cyniarskiej.

Ewakuacja makretu Biedronka przy ul. Żywieckiej -
Ewakuacja makretu Biedronka przy ul. Żywieckiej - 4.02.2019 · fot. sid / bielsko.info


Na miejscu obecna jest także załoga pogotowia ratunkowego i strażacy. To standardowa procedura mająca zapewnić natychmiastową pomoc w razie wybuchu.

To nie pierwsze tego typu zgłoszenie w Bielsku-Białej w ciągu ostatnich kilku dni. Nasze miasto nie jest jedynym, które boryka się z tego typu problemami. W ubiegłym tygodniu podobne zdarzenia miały miejsce w wielu miastach woj. śląskiego. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, nad sprawą intensywnie pracują policjanci, którzy zmierzają do zatrzymania sprawcy lub sprawców fałszywych alarmów.

Policja nie udziela szczegółowych informacji w sprawie. To ze względu na dobro śledztwa.

Aktualizacja 11:45 - Trwa ewakuacja kolejnego sklepów mieszczących się przy ul. Cyniarskiej i Mostowej. Tam również wpłynęło zgłoszenie o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Kierowcy chcący skorzystać ze zlokalizowanego nieopodal parkingu, muszą wybrać inne miejsce do postoju.sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.