bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 8157

[ZDJĘCIA] Otwarto Klub Senior+ na osiedlu Kopernika

23 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+ przy ul. Jesionowej 13. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała najstarsza w klubie seniorka - Pani Wanda w asyście Prezydenta Miasta - Jarosława Klimaszewskiego.

Loading...


Klub Senior+ został utworzony w 2018 roku w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Miasto Bielsko-Biała otrzymało wówczas z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowanie na remont i wyposażenie placówki. Klub jest przeznaczony dla 30 osób, które zgodnie z założeniami Programu ukończyły 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Jest to pierwsza tego typu placówka w mieście.

Klub Senior+ jest miejscem, w którym osoby starsze nie tylko mogą spędzać swój wolny czas korzystając m.in. z oferty kulturalnej, zajęć ruchowych czy wykładów ze specjalistami różnych dziedzin, ale przede wszystkim spotykać się i integrować. Seniorzy mają ponadto zapewniony w klubie ciepły posiłek oraz wsparcie opiekunów w czynnościach dnia codziennego.

Otwarto Klub Senior+ na osiedlu Kopernika - 23.01.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Celem Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym. Otwarty właśnie klub jest dowodem, że ta oferta jest dla starszych ludzi bardzo atrakcyjna.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.