bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5755

Uczniowie bielskiej podstawówki zakładają firmę

To pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym mieście, a może i w Polsce. Uczniowie Akademii Żaków w Wapienicy, wspierani przez praktyków biznesu i Inkubator Przedsiębiorczości rozpoczęli swoją działalność gospodarczą. Produkty ich firmy trafiły na rynek kilkanaście dni temu.

firma
Wojciech Bachta i uczniowie Akademii Żaków · fot. materiały prasowe


To autorski projekt Wojciecha Bachty założyciela i prezesa fundacji StartUp Podbeskidzie,
a zarazem dyrektora operacyjnego w bielskiej firmie programistycznej Da Vinci Studio. W ramach Akademii Przedsiębiorczości, na cotygodniowych zajęciach w szkole, pracuje z uczniami klas 5-6. Wspólnie poznają zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości, zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. I są to zajęcia tak bardzo praktyczne, jak tylko to możliwe.

Młodzi ludzie pracują razem, by osiągnąć wspólny cel - założyć i prowadzić prawdziwą firmę! Tak innowacyjny eksperyment na styku edukacji i przedsiębiorczości będzie możliwy dzięki wsparciu Inkubatora Przedsiębiorczości. To w ramach tej struktury firma nabyła osobowość prawną i może funkcjonować na rynku. Konkurować z faktycznymi podmiotami, sprawdzać jakie działania i decyzje pozytywnie wpływają na wyniki firmy, a co wręcz przeciwnie.

- Młodzi podczas zajęć uczą się analizować różne pomysły i podejmować wspólne decyzje -
np. odnośnie nazwy firmy czy przedmiotu działalności. Tym samym, podejmowane przez uczniów decyzje będą miały bezpośrednie przełożenie na wyniki firmy - sprzedaż, wizerunek czy zainteresowanie (lub jego brak) wśród klientów. To najlepsza forma nauki przedsiębiorczości - przez praktykę i podejmowanie kolejnych prób, a następnie wyciąganie z nich wniosków
- mówi Wojciech Bachta, pomysłodawca inicjatywy, wieloletni przedsiębiorca i promotor przedsiębiorczości.

Efekt starań zespołu żaków z Akademii Przedsiębiorczości można zobaczyć na fanpage stworzonej firmy: www.facebook.com/BamBich-2149108605314009/ oraz na stronie bambich.cupsell.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.