bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2672

[ZDJĘCIA] Kolejne interwencje związane z tlenkiem węgla

Wczoraj Państwowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej trzykrotnie interweniowała w zdarzeniach związanych z tlenkiem węgla.

Działania służb ratowniczych przy ulicy Osadniczej - 22.01.2019 · fot. bielsko.info


Po raz pierwszy strażacy zostali zadysponowani do pomiaru tlenku węgla w mieszkaniu przy ulicy PCK. Właściciel mieszkania poinformował strażaków, że podczas kąpieli uruchomił się czujnik CO umiejscowiony w łazience. Po otwarciu kratki wentylacyjnej stwierdzono jej niedrożność spowodowaną zatkaniem przez gruz ceglany.

Wieczorem po godzinie 19.00 zastępy PSP zostały zadysponowane do zatrucia czadem w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Osadniczej. Po przybyciu na miejsce ustalono iż, w mieszkaniu znajdują się 4 osoby. Jedna z nich, 9-letnia dziewczynka, została przewieziona do szpitala. Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.

Godzinę później strażacy interweniowali w domu wielorodzinnym przy ulicy Góralskiej. Zastęp PSP został zadysponowany do zasłabnięcia 18-latki podczas kąpieli. Po dokonaniu pomiaru na obecność tlenku węgla w łazience nie stwierdzono zagrożenia - wynik 0 PPM. Na miejsce przybył zastęp ratownictwa medycznego. Po przebadaniu 18-latki nie stwierdzono zatrucia czadem.

Ratownicy udali się do pozostałych dwóch mieszkań celem sprawdzenia funkcjonowania piecyków. W
obu mieszkaniach stwierdzono nieprawidłowe funkcjonowanie piecyków gazowych - podczas pracy wzrastało stężenie tlenku węgla.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.