bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3696

Mężczyzna zasłabł tuż po kąpieli. Został przewieziony do szpitala

W obecnym sezonie grzewczym odnotowano już ponad 50 zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Wczoraj straż pożarna została wezwana do pomiaru tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, mieszczącego się przy ulicy Malczewskiego w Bielsku-Białej.

tlenek węgla, czad
Przekazanie czujnika w trakcie działań prowadzonych 11 stycznia 2019 r. · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Biorący kąpiel właściciel mieszkania, zasłabł tuż po kąpieli. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu PSP zabezpieczono teren akcji, a następnie przystąpiono do pomiaru stężeń tlenku węgla detektorami gazowymi. Lokator został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego i zabrany do szpitala. Nasobne mierniki pracowników pogotowia, tuż po przybyciu na miejsce zdarzenia wskazały w mieszkaniu wynik 25 ppm.

Strażacy sprawdzili pozostałe mieszkania - nigdzie nie stwierdzono czadu. Przekazano czujkę tlenku węgla opiekunce poszkodowanego. Czujnik został ufundowany przez wojewodę śląskiego w ramach prowadzonej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!".

Od października strażacy przekazali już 13 czujników tlenku węgla mieszkańcom domów lub mieszkań, w których była prowadzona interwencja związana z zatruciem tlenkiem węgla. Przypominamy, że takie czujniki ostrzegają przed zbyt wysokim stężeniem tlenku węgla, ale nie oznacza to, że sami nie musimy dbać o bezpieczeństwo poprzez prawidłową eksploatację urządzeń grzewczych oraz kontrolę i czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.