bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6202

Przetarg na drogę ekspresową S1 jeszcze w tym roku

W 2019 roku rozpisany zostanie przetarg na budowę drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej. Długość planowanego odcinka to ok. 39,7 km.

Droga ekspresowa S1
Przetarg na drogę ekspresową S1 jeszcze w tym roku · fot. GDDKiA Katowice


O planach przetargowych na ten rok poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Instytucja równocześnie zapewniła, że w nowo ogłaszanych przetargach będą stosowane nowe standardy i rozwiązania, których celem jest skrócenie procedury wyboru wykonawców.

- Są to m.in. kryteria oceny ofert, niezależne od warunków udziału w postępowaniu. To pozwoli na korzystanie z procedury odwróconej w postępowaniach przetargowych w sposób dużo bardziej efektywny niż dotychczas. Procedura odwrócona polega na ocenie w pierwszej kolejności samych ofert. Wszyscy wykonawcy są zobligowani do złożenia jedynie wstępnych oświadczeń o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w tym niepodleganiu wykluczeniu. Weryfikacja podmiotowa, przed wyborem oferty najkorzystniejszej, na podstawie wszystkich przedłożonych dokumentów, dotyczy szczególnie tego wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona - tłumaczy na swojej stronie internetowej GDDKiA.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.