bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3910

Powstanie nowa placówka miejska dla dzieci i młodzieży - Parasol

Zgodnie z projektem uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie na styczniowej sesji Rady Miejskiej, Środowiskowe Centrum Pomocy przekształci się w Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży "Parasol".

środowiskowe centrum pomocy
fot. Środowiskowe Centrum Pomocy


Aktualnie Środowiskowe Centrum Pomocy prowadzi ośrodki wsparcia dla osób starszych oraz placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Miasto chce, aby wszystkie placówki wsparcia seniorów przenieść pod skrzydła Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W związku z tym trzy placówki dla seniorów prowadzone przez ŚCP - Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ul. Sterniczej, Klub Seniora przy ul. Komorowickiej i Klub Samopomocy dla Osób Starszych "Przystań" przy ul. Piastowskiej - trafią pod zarząd Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, a Środowiskowe Centrum Pomocy przekształci się w Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży "Parasol".

- Zasadnym jest, aby w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej powstał kompleksowy system wsparcia dla osób starszych. W związku z powyższym planuje się przeniesienie ośrodków wsparcia ze Środowiskowego Centrum Pomocy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej i przekształcenie istniejącego Środowiskowego Centrum Pomocy w Zespół Placówek dla Dzieci i Młodzieży "PARASOL", stąd też projekt niniejszej uchwały - czytamy w uzasadnieniu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.