Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2010
  • 23 grudnia 2010
  • wyświetleń: 6058

Bielsko na targach we Francji

Bielsko-Biała obchodzi w tym roku dziesięciolecie podpisania umowy partnerskiej z Besançon. Z tej okazji miasto zostało zaproszone na targi świąteczne, jakie co roku odbywają się w Besançon.

Targi w Besancon
fot. UM Bielsko-Biała
Targi w Besancon
fot. UM Bielsko-Biała


Targi w Besancon
fot. UM Bielsko-Biała


Targi w Besancon
fot. UM Bielsko-Biała


Targi w Besancon
fot. UM Bielsko-Biała


Stoisku promocyjnemu miasta towarzyszy kolorowa oferta wyrobów regionalnych, które twórcy ludowi z Bielska-Białej i regionu przywieźli do Francji.

Zwiedzających polskie stoiska przyciągają serwety z pięknym haftem regionalnym, ceramika, wyroby z drewna, zabawki, rzeźby, biżuteria, ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przedmioty dekoracyjne i użytkowe z kości, dzwonki i unikatowe wyroby z mosiądzu.

Dla znawców kuchni polskiej i tych, którzy dopiero ją odkrywają czeka urozmaicona oferta kulinarna: żurek, biała kiełbasa, pierogi, oscypek na gorąco z żurawiną i smakowite trunki.

Wydział Promocji Miasta wraz z merostwem Besançon zapewnili oprawę wizualną dziewięciu polskich stoisk w postaci banerów z widokami najpiękniejszych zakątków miasta i okolic, materiałów promocyjnych, a w tym, broszury zawierające opisy polskich tradycji kulinarnych i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Kiermaszowi towarzyszy góralska muzyka z Beskidów.

Zespół swym żywiołowym śpiewem i grą przyciąga tłumy słuchaczy. Wszystko odbywa się w pięknym, parkowym otoczeniu placu Granvelle. Zimowo-świąteczny nastrój dopełniają iluminacje świetlne, chatka św. Mikołaja i zjeżdżalnia saneczkowa dla dzieci.

Również media lokalne okazały duże zainteresowanie polskim kiermaszem świątecznym; w prasie pojawiły się artykuły promujące miasto partnerskie i jego ofertę świąteczną. Lokalne radio emitowało jednodniową audycję poświęconą obecności Bielska-Białej na targach i ciekawej ofercie świątecznej dla mieszkańców z Besançon i regionu, co jeszcze bardziej zachęciło do odwiedzin polskich stoisk.

?Polski Granvelle?, jak nazwano ten zakątek miasta w jednym z artykułów, odwiedzają rodziny z dziećmi, które znajdują tu wiele atrakcji. Nie mogło tu także zabraknąć Polonii, nie tylko przedstawicieli dawnej emigracji, ale także młodzieży studiującej w Besançon i w innych pobliskich ośrodkach.

Uroczyste otwarcie kiermaszu odbyło się w obecności mera Besançon, pana Jean-Louis Foussereta, jego zastępców, przewodniczącego Rady Miasta i radnych.

mot / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.