bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3411

Uczniowie Plastyka przygotowali wyjątkowe krzesła. Trafią na aukcję WOŚP

W Galerii Sfera 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wesprzeć dzień wcześniej. W sobotę 12 stycznia w centrum handlowym odbędzie się charytatywna aukcja krzeseł, które zostały ręcznie ozdobione przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

wośp, krzesła
Uczniowie plastyka przygotowali wyjątkowe krzesła. Trafią na aukcję WOŚP · fot. materiały prasowe


Podarowane przez Galerię Sfera nieużywane już krzesła zostały poddane kreatywnemu upcyklingowi - dzięki wyobraźni i zdolnościom młodych artystów zyskały drugie życie i nową, kolorową odsłonę. Uczniowie pomalowali krzesła według własnych, indywidualnych projektów, dlatego każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i unikatową kolorystyką.

Te małe dzieła sztuki będzie można podziwiać już w czwartek, 10 stycznia, a licytacja rozpocznie się w sobotę, 12 stycznia, o godz. 15:00. Partnerem akcji jest bielska Fundacja Ekologiczna ARKA, a dochód z aukcji zostanie w całości przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

12 stycznia odbędą się także licytację wyjątkowych przedmiotów - oprócz gadżetów WOŚP można będzie wylicytować także vouchery na przejażdżkę jedynym w Polsce prototypem lekkiego pojazdu elektrycznego. Pojazd zaprojektowany i wykonany został przez uczniów bielskiego Liceum im. Stefana Żeromskiego, laureatów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację OnBoard 365, z siedzibą w Galerii Sfera.

12 stycznia wolontariusze z Extreme Trauma Team będą uczyć podstaw pierwszej pomocy oraz przygotują pokaz sprzętu medycznego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.