bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5051

MZD prosi o montaż rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle

Na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach w Bielsku-Białej mogą pojawić się rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Podobne urządzenie stało kilka lat temu na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Piastowska.

fotoradar, rejestrator
Rejestrator na ul. Warszawskiej · fot. bielsko.info


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zwrócił się do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z prośbą o montaż w Bielsku-Białej rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.

MZD wytypował trzy lokalizacje. To skrzyżowania ulic: Warszawska - Kwiatkowskiego - Sarni Stok, Wyzwolenia - Piłsudskiego oraz Andersa - Michałowicza. Priorytetowa jest lokalizacja skrzyżowania przy centrum handlowym Sarni Stok, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych.

- Na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Kwiatkowskiego - Sarni Stok corocznie dochodzi do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych. Przedmiotowe skrzyżowanie wpisuje się jednocześnie jako najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w mieście - argumentuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Na razie GITD nie ustosunkował się do prośby zarządcy drogi.

Przypominamy, że kilka lat temu straż miejska w Bielsku-Białej zainstalowała takie urządzenie na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Piastowska. Rejestrator zniszczono w wyniku kolizji drogowej. Urządzenia nie odbudowano ze względu na zmiany prawne, które pozbawiły straże miejskie użytkowania fotoradarów i rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.