bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2019
  • 11 stycznia 2019
  • wyświetleń: 13682

[ZDJĘCIA] Dron straży miejskiej w akcji. Wykrył już nieprawidłowości!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

7 stycznia Straż Miejska w Bielsku-Białej rozpoczęła kontrolę niskiej emisji przy wsparciu dronów, które umożliwiają analizę składu chemicznego dymu wydobywającego się z domów jedno i wielorodzinnych. Dziś w jednej z przeprowadzonych kontroli strażnicy ujawnili wykroczenie polegające na spalaniu biomasy stałej, której zawartość wilgotności była większa niż 20%.

Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019 · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Pomiary są prowadzone z powietrza za pomocą platformy pomiarowej z zamontowanym czujnikiem oraz drona obserwacyjnego prowadzącego nawigację i poszukiwanie najbardziej kopcących kominów.

Czujnik pomiaru zanieczyszczeń umożliwia zdalny pomiar zanieczyszczeń PM10, PM 2,5, PM1 z wykorzystaniem laserowego licznika rozsianych cząstek stałych dla substancji: Etanol, Amoniak, Chlorek wodoru, Formaldehyd. Taki zestaw sensorów pozwala na wskazanie spalania: produktów z tworzyw sztucznych, butelek PET, emaliowanego drewna, sklejki, wilgotnego drewna, produktów wykonanych z PCW np. wykładzin, ram okiennych.

W wyniku lotów i pomiarów jest możliwe wskazanie budynków generujących największe zanieczyszczenie oraz możliwie precyzyjne wskazanie emitenta szkodliwych dla zdrowia substancji. Wtedy funkcjonariusze Eco patrolu wykonują czynności kontrolne wskazanych przez dron nieruchomości, które generują największe zanieczyszczenie oraz emitujące szkodliwe dla zdrowia substancje.

Dron straży miejskiej w akcji! Wykrył już nieprawidłowości! · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Dziś w jednej z przeprowadzonych kontroli strażnicy ujawnili wykroczenie polegające na spalaniu biomasy stałej, której zawartość wilgotności była większa niż 20%. Wobec właściciela nieruchomości wyciągnięto sankcję przewidzianą prawem.

Wspólne kontrole z dronami Flytronic S.A., Straż Miejska w Bielsku-Białej będzie prowadzić do 31.03.2019r.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj