bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4756

Robert Biedroń buduje struktury swojej partii na Podbeskidziu

Robert Biedroń zakłada partię polityczną. W Bielsku-Białej rozpoczęła się budowa struktur ugrupowania. Poznaliśmy już koodrynatorkę partii Roberta Biedronia na Podbeskidziu. Została nią Anita Ziegler-Chamielec.

biedroń
Robert Biedroń w trakcie wizyty w Bielsku-Białej odwiedził Studio Filmów Rysunkowych i spotkał się z Romanem Nehrebecki · fot. FB Robert Biedroń


W czerwcu 2018 roku Robert Biedroń na zaproszenie Anity Ziegler-Chamielec, regionalnej koordynatorki Instytutu Myśli Demokratycznej, odwiedził Bielsko-Białą, Cieszyn i Żywiec. W Bielsku-Białej z politykiem spotkało się 400 mieszkańców naszego miasta. Rozmawiali o potrzebach miasta, o roli organizacji pozarządowych w rozwój, o demokracji i polityce.

Już po tym spotkaniu zgłosiło się wielu chętnych aktywistek i aktywistów do współpracy z Robertem Biedroniem, namawiając go do budowy nowego ugrupowania. Nazwę partii byłego prezydenta Słupska poznamy 3 lutego na konwencji Roberta Biedrona w Warszawie.

W Bielsku-Białej, Żywcu, Cieszynie, Pszczynie, czyli w całym okręgu wyborczym, powstał już zespół Roberta Biedronia pod przywództwem Anity Ziegler-Chamielec.

- Są to osoby zaangażowane z wizją nowoczesnej, różnorodnej Polski. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, aktywiści, przedsiębiorcy i samorządowcy. W ostatnich miesiącach odbyły się w Bielsku-Białej spotkania programowe zespołu, warsztaty pro uchodźcze i konsultacje - informuje Anita Ziegler-Chamielec.

Grupa zwolenników Roberta Biedronia wybiera się na jego konwencję. Rejestracja na stronie www.robertbiedron.pl/konwencja. Z Bielska-Białej planowany jest wspólny wyjazd autokarem. Informacja w tej sprawie bezpośrednio u koordynatorki mail: anita.ziegler@pl-imd.org.Anita Ziegler-Chamielec to edukatorka, aktywistka społeczna i Polityczka działająca na rzecz kobiet, przeciw przemocy. Współtworzyła partię Janusza Palikota i właśnie tam rozpoczęła współpracę z Robertem Biedroniem. Była przewodniczącą Ruchu Kobiet na Podbeskidziu, inicjatorką pierwszego tańca przeciw przemocy One Bilion Rising, współtwórczynią Antyprzemocowej Sieci Kobiet przy Feminotece.

W 2014 roku wręczała w Pałacu Prezydenckim Prezydentowi Komorowskiemu i Annie Komorowskiej koszulkę z apelem o potrzebie ratyfikacji przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej. Pół roku później Prezydent podpisał ratyfikację. Jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet oraz prezeską austriackiej organizacji podnoszącej statut Polek na emigracji. W ostatnich wyborach kandydowała do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy. Politycznie przyjaźni się z Barbarą Nowacką.

Było o niej głośno w 2015 roku, kiedy to przerwała wiec Jarosława Kaczyńskiego w Bielsku-Białej punktując cały PiS w szczególności Macierewicza, Pawłowicz, zarzucając im ograniczanie wolności.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.