bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2479

Bracia ukradli materiały ze składu budowlanego. Są już w areszcie

Policjanci z Kobiernic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież materiałów budowlanych ze składu w Kozach. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Jeden ze sprawców dodatkowo podejrzewany jest o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 39-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży doszło w godzinach wieczornych. Sprawcy przyjechali na miejsce zdarzenia Oplem Astrą. Załadowali skradziony towar o wartości ponad 3 tysięcy zł do samochodu i odjechali. Zauważył ich pracownik ochrony, który natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia policjantom. Policjanci zauważyli podejrzany samochód i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 39 lat.

Szybko okazało się, że starszy z nich kierował tym samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Mundurowi odzyskali też całość skradzionego przez nich mienia.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokuratura i sąd.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.