bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4125

[ZDJĘCIA] WOŚP przekazał kolejny sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego

Milion złotych kosztował sprzęt medyczny oraz szpitalne wyposażenie, które w ostatnim czasie trafiły do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To kolejny hojny dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla małych pacjentów bielskiego szpitala.

WOŚP przekazał kolejny sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Pod koniec 2018 roku do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej dotarło kilka transportów z darami od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawierały one kilkadziesiąt szpitalnych łóżek (dla pacjentów w różnym wieku) wraz z szafkami, kilkadziesiąt rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi oraz całą gamę medycznego sprzętu. Wśród tego ostatniego największą wartość (blisko 152 tysiące zł) ma respirator noworodkowy, który trafił do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci i będzie pomagał walczyć o życie najmniejszych pacjentów.

Prócz tego baza sprzętowa bielskiego szpitala wzbogaciła się między innymi o aparat EKG, dwa inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, pulsoksymetry, kardiomonitory, lokalizatory żył czy materace grzewcze żelowe dla noworodków.

Łączna wartość wyposażenia i sprzętu podarowanych przez WOŚP Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej wynosi 1 058 920 zł.

WOŚP przekazał kolejny sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego
WOŚP przekazał kolejny sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Szpitalne wyposażenie jakie otrzymaliśmy w 2018 roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwiększyło komfort pobytu w naszej placówce małych pacjentów i ich rodziców, a podarowany przez tę fundację sprzęt medyczny wpływa na poprawę jakości diagnostyki oraz leczenia. Szczególnie cieszy fakt, iż spora część tego nowego sprzętu była przeznaczona dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, gdzie często dosłownie wyrywamy ciężko chore dzieci z objęć śmierci i dlatego nowoczesna aparatura medyczna jest tam wyjątkowo potrzebna - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Dodajmy, że w przeszłości od fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał między innymi stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy, zestaw do trudnej intubacji, pompy infuzyjne, aparat EKG oraz holter ciśnienia.

ab / bielsko.info
źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.