bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5457

Prezydent miasta tańczył z Czeczenami na placu Chrobrego

Od 27 do 30 grudnia w Bielsku-Białej na zaproszenie Inicjatywy Obywatelskiej "Witaj" gościła licząca ponad 50 osób grupa uchodźców z Czeczenii. W czasie wydarzenia nazwanego Dniami Radości w Bielsku-Białej organizatorzy chcieli im pokazać, że Polska to piękny kraj przyjaznych i otwartych ludzi.

Dni Radości na placu Bolesława Chrobrego - 30.12.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


W minioną niedzielę z gośćmi z Czeczenii spotkał się prezydent Jarosław Klimaszewski. Na placu Bolesława Chrobrego czeczeńskie dzieci zaprezentowały swój ludowy taniec, a następnie goście wspólnie ze zgromadzonymi mieszkańcami miasta zatańczyli poloneza. Wydarzenie to zakończyło spotkanie ze Św. Mikołajem, który wręczył prezenty najmłodszym oraz ich opiekunom.

Podczas pobytu w naszym mieście grupa uczestniczyła w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach. W piątek goście odwiedzili Dom Opieki "Samarytanin". Dzieci z Czeczenii przygotowały występ dla mieszkańców ośrodka. Później zaprosiło ich Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej (zajęcia z chustą, lukrowanie pierników, decoupage). Młodzież skorzystała także w tym dniu z rolkowiska w Luce Arenie.

W sobotę zajęcia dla grupy odbyły się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. W ich ramach przeprowadzono warsztaty decoupage'u dla mam, warsztaty z odbijania szablonów na torbach dla młodzieży i warsztaty plastyczne dla dzieci. Po południu wszyscy wyjechali kolejką linową na Szyndzielnię i odwiedzili tamtejsze schronisko. To była ogromna atrakcja, niektórzy z gości po raz pierwszy w życiu byli w górach.

Wieczorem goście obejrzeli spektakl „Żabia Sprawa” Artystycznej Grupy Antyprzemocowej. Ich przyjazd do Bielska-Białej był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i instytucji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.