bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 18341

Śmietelne zatrucie czadem. Nie żyje młoda kobieta, dziecko w szpitalu!

Wczoraj przed godziną 20.00 doszło do tragicznego zdarzenia w jednym z domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla, śmierć poniosła 32-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że do zatrucia się tlenkiem węgla doszło w łazience. Pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu, jedna osoba dorosła i roczne dziecko opuściły dom przed przybyciem służb ratunkowych.

Zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce działań jako pierwszy, rozpoczął reanimację osoby poszkodowanej, równocześnie wezwano kolejną karetkę w celu przewiezienia do szpitala dziecka, u którego podejrzewano również zatrucie śmiercionośnym czadem.

Strażacy zamknęli dopływ gazu do budynku, przewietrzyli wszystkie pomieszczenia mieszkalne i dokonali kontroli stężenia CO oraz gazu ziemnego w mieszkaniu. Pomiary wykonane zaraz po przybyciu na miejsce wykazały, że stężenie czadu w powietrzu przekraczało 20-krotnie dopuszczalną wartość i to po wstępnym przewietrzeniu mieszkania.

Po przewietrzeniu mieszkania stężenie CO spadło do 0 ppm. Równocześnie prowadzono działania polegające na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w prowadzeniu reanimacji i oświetleniu terenu działań ratowniczych. Osoba poszkodowana pomimo prowadzonej reanimacji nie odzyskała przytomności i lekarz koordynujący działania medyczne stwierdził zgon pacjentki. Miejsce akcji przekazano pisemnie policji, która zabezpieczyła teren działań, w celu wykonania prac dochodzeniowych.

Od początku sezonu grzewczego czyli od 1 października 2018 r. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 30 zdarzeń związanych z uwalnianiem się tlenku węgla, w zdarzeniach tych 11 osób, w tym 2 dzieci z objawami zatrucia czadem zostało przetransportowanych do szpitala, a jedna osoba poniosła śmierć.

ab, sid / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.