Wiadomości

  • 3 kwietnia 2012
  • 12 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2793

Szalone nożyczki w Teatrze

Za nami:

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na spektakl w reżyserii Marcina Sławińskiego "Szalone nożyczki".

Szalone nożyczki
Kadr ze spektaklu "Szalone nożyczki" · fot. Tomasz Wójcik


"Szalone nożyczki" to niezwykła komedia kryminalna, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego, umiejscowionego w realiach bielskich, w którym popełnione zostaje tajemnicze morderstwo. Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od publiczności.

Okoliczności powstania "Szalonych nożyczek" są niecodzienne. Szwajcarski pisarz Paul Pörtner napisał sztukę kryminalną Schereschnit (Wycinanka), której kariera rozpoczęła się dopiero z chwilą, gdy dwójka nowojorskich aktorów - Marilyn Abrams i Bruce Jordan - zakupiła do niej prawa autorskie. Amerykanie - prekursorzy mody na "teatr interaktywny" - tak przerobili szwajcarski oryginał, że sztuka stała się światowym przebojem.

Pod ich ścisłym nadzorem-warunkiem udzielenia licencji na spektakl jest odbycie przez reżysera swoistego przeszkolenia u autorów- zrealizowali przedstawienia w Bostonie, Chicago, Waszyngtonie i San Francisco oraz w Rzymie, Budapeszcie, Meksyku, Lizbonie czy Buenos Aires.

Polską prapremierę w Teatrze Powszechnym w Łodzi (marzec 1999), a później inscenizację w Teatrze Kwadrat w Warszawie (listopad) przygotował - po wymaganym "szkoleniu" w Waszyngtonie - Marcin Sławiński, reżyser przedstawienia.

Zgodnie z zasadą ustaloną przez Amerykanów, akcję sztuki usytuował w łódzkich, warszawskich, czy bielskich realiach. Stąd w tej amerykańskiej sztuce Kozy, Straconka, ul. 11 Listopada i Kamienica.

Spektakl odbędzie się 11 i 12 kwietnia o godzinie 19.00

Bilety w cenie: normalny 40zł, ulgowy 30zł, zbiorowy szkolny 17zł.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj