bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2919

[FOTO] Interwencja służb w sądzie. Przyczyną podejrzana przesyłka

Na równe nogi postawiono służby ratunkowe w Bielsku-Białej. Tuż po godzinie 10:00 wpłynęło zgłoszenie, że do sądu przy ulicy Cieszyńskiej dotarła podejrzana przesyłka z białym proszkiem. Wdrożono standardowe procedury alarmowe.

Akcja straży pożarnej w sądzie przy ulicy Cieszyńs
Akcja straży pożarnej w sądzie przy ulicy Cieszyńskiej - 17.12.2018 · fot. czytelnik Mateusz / Facebook Bielskie Drogi


Interweniował tzw. "pluton chemiczny ". Strażacy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i odpowiednią aparaturę mogli sprawdzić czy przesyłka stanowi zagrożenie biologiczne. W kopercie znajdował się biały proszek i widniała informacja, że białą substancją jest wąglik. Aparatura pomiarowa wykazała, że substancja jest obojętna i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia.

W kopercie znalazła się również informacja, że w budynku sądu zostały podłożone ładunki wybuchowe. Ewakuowano 250 osób. Na miejscu pracuje policyjny pirotechnik i dochodzeniowcy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, bowiem drogi wokół sądu zostały zablokowane.

sid / bielsko.info, źródło: FB/bielskiedrogi

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.