bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2383

[ZDJĘCIA] Zatrucie czadem. Interweniowało lotnicze pogotowie ratunkowe

W poniedziałek bielska straż pożarna została wezwana do zatrucia tlenkiem węgla, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Dankowicach. Poszkodowana została zabrana śmigłowcem LPR do komory hiperbarycznej.

Lądowanie LPR na lotnisku w Kaniowie


Jednostki straży pożarnej zostały wezwane na miejsce zdarzenia przed godziną 16.00, na prośbę zespołu ratownictwa medycznego. Po przyjeździe na miejsce i zabezpieczeniu terenu działań potwierdzono, że w budynku jednorodzinnym doszło do zatrucia - poszkodowaną z wyraźnymi objawami zatrucia tlenkiem węgla, odnalazł przybyły do domu syn.

Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o konieczności transportu 41-letniej poszkodowanej śmigłowcem LPR do komory hiperbarycznej.

Komora hiperbaryczna, przyspiesza dezaktywację tlenku węgla, a wcześnie zastosowana, pozwala uniknąć powikłań późnych, takich jak afazje, zaburzenia pamięci, zaburzenia równowagi i koordynacji mięśniowej.

Aby w przyszłości nie doszło do podobnego wypadku, strażacy przekazali właścicielowi mieszkania czujnik tlenku węgla z zaleceniami dotyczącymi prawidłowego montażu i użytkowania urządzenia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.