Wiadomości
- 11 grudnia 2018
- wyświetleń: 4269
[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
7 grudnia 2018 r. w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowane są w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jak również osobom z najbliższego otoczenia, rodzinom, opiekunom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i bliskim składam najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w realizacji zamierzonych planów, abyście nie tracili wiary w swoje możliwości, a na co dzień doznawali życzliwości wszystkich osób, które Państwa otaczają - podkreślił w swoim wystąpieniu zastępca prezydenta Przemysław Kamiński.
Gala poprzedzona była zorganizowanym przez Urząd Miejski konkursem "Sukces nie zna barier 2018". Celem trzeciej już edycji Konkursu było promowanie postaw osób z niepełnosprawnościami, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia, jak również charakteryzują się aktywną postawą i bezinteresownym działaniem na rzecz innych.

Do konkursu zgłoszeni zostali: Adam Fabia, Stanisław Krząkała,Mariusz Kupczak, Elżbieta Rosińska, Bogusława Waligóra-Klimurczyk, Krzysztof Wrona, Cecylia Zapiór.
Kapituła konkursu obradowała w składzie: Przemysław Kamiński - Zastępca Prezydenta Miasta - Przewodniczący Kapituły, Karol Markowski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu, Rozetta Michnik - Przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Aleksandra Ciaciura - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dariusz Mrzygłód - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej.

Kapituła Konkursu przyznała:
I miejsce Mariuszowi Kupczakowi,
II miejsce Adamowi Fabii,
III miejsce Krzysztofowi Wronie.
Mariusz Kupczak - jest sportowcem, był prekursorem i twórcą kategorii Kulturystyki Niepełnosprawnych w Polsce. Od 2002 roku jest trenerem personalnym kulturystyki i fitness, posiada legitymację klasy sędziego w kulturystyce i fitness. Jest trenerem kadry narodowej kulturystyki niepełnosprawnych Federacji WFF WBBF. Jako jedyny niepełnosprawny Polak otrzymał prestiżową kartę Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu (IFBB) i startował w zawodach Houston Texas pro Show w 2014 r. Pan Mariusz jest wielokrotnym Mistrzem Polski, zdobywcą licznych pucharów. W 2017 roku zdobył Mistrzostwo Europy Federacji WPF oraz Mistrzostwo Świata WFF WBBF.
Adam Fabia - w latach 1984-1989 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Bielsku-Białej. W latach 1999-2003 był członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych przy Zarządzie Miasta Bielska-Białej, a od 2002 do 2010 r. członkiem Zespołu Doradczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W latach 1999-2004 brał udział w społecznych komisjach celowych przy PFRON Oddział w Katowicach, a od 2003 do 2007 był przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Bielskim. W 2003 i 2004 roku był inicjatorem powołania Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Śląskiego. Od 2004 roku Pan Adam jest ławnikiem Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, a od 2015 roku wiceprzewodniczącym Rady Ławniczej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. W 2017 roku z okazji Dnia Ławnika Polskiego zorganizował pierwsze spotkanie władz samorządowych i sądowych.Adam Fabia działał w różnych stowarzyszeniach, m.in. w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Bielsku-Białej, które uhonorowało Go zarówno Srebrną, jak i Złotą Odznaką dla zasłużonego w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W 2014 roku Pan Adam otrzymał honorową złotą odznakę za zasługi dla województwa śląskiego w sferze działalności społecznej.
Krzysztof Wrona - w 2012 roku został potrącony przez pijanego motocyklistę. W wyniku odniesionych obrażeń konieczna była amputacja prawej nogi powyżej kolana. Przed wypadkiem Pan Krzysztof grał w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej. Był zawodnikiem prawonożnym, ale po amputacji nauczył się grać lewą nogą. Trenuje w klubie z Bielska-Białej i z tym miastem związana jest jego działalność sportowa. W 2018 roku pełnił rolę kapitana Kuloodpornych Bielsko-Biała, czyli jedynej w województwie śląskim drużyny piłki nożnej osób po amputacjach. Wraz z Kuloodpornymi Bielsko-Biała zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. W 2018 roku Krzysztof Wrona był regularnie powoływany do Reprezentacji Polski, z którą na przełomie października i listopada poleciał na Mistrzostwa Świata do Meksyku. Wraz z Reprezentacją Polski w piłce nożnej osób po amputacjach zdobył brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju Amp Futbol Cup.
Galę zakończył występ big bandu z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki pod Dyrekcją Tomasza Janusza.
ZOBACZ TAKŻE
Więcej środków z PFRON dla Bielska-Białej. Dodatkowe wsparcie na terapię zajęciową
Będzie schron i magazyn obrony cywilnej pod Szyndzielnią? Mieszkańcy mają poważne zastrzeżenia
Ruszył konkurs na dyrektora Galerii Bielskiej BWA. Zgłoszenia można składać do września
Niezwykła wyprawa dla UKS Set Kaniów. Przepłyną 940 km skuterami wodnymi
JutroRuch Narodowy zaprasza na obchody Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN i UPA
Gorący tematMieszkańcy idą do sądu. Chcą unieważnienia Planu Ogólnego Bielska-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









