bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7808

Kruszarni w Lipniku nie będzie, ale inwestor będzie działał w strefie

Prezydent miasta Bielska-Białej spotkał się z właścicielem firmy HOMAX-BIS, który w Lipniku zamierzał kruszyć kamień. Jarosław Klimaszewski przekonał Bartłomieja Hołowkę, aby ten wycofał się przedsięwzięcia.

Wizja lokalna radnych w Lipniku - 16.11.2015
Wizja lokalna radnych w Lipniku. Na zdjęciu m.in. ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski i inwestor Bartosz Hołowka - 16.11.2015 · fot. bielsko.info


Do spotkania prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego z Bartłomiejem Hołowką doszło w miniony piątek po południu. Gospodarz Bielska-Białej przekonał właściciela firmy HOMAX-BIS, że kruszarnia w Lipniku nie powinna powstać. Urząd Miejski nie zdradza szczegółów spotkania.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że było takie spotkanie i w konsekwencji inwestor się wycofał. Nie wycofał się w ogóle z inwestycji w tym terenie, bo ma dużo terenów w tej strefie, ale jeśli będzie inwestował, to na pewno nie w działalność, która byłaby obciążeniem dla mieszkańców - informuje Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy Lipnika z dużą dozą rezerwy patrzą na zapewnienia płynące z ratusza. - Tą samą sztukę z udziałem tych samych aktorów grano trzy lata temu, mówiąc w przenośni . Trzy lata temu podczas wizji lokalnej z udziałem Jarosława Klimaszewskiego (wtedy Przewodniczącego RM) Pan Inwestor składał podobne deklaracje. Później jednak wystąpił o decyzję środowiskową na kruszarnię i ją uzyskał 20 listopada 2018 r. - informuje profil Smrodek Bielsko.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.