bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5863

18-letni mieszkaniec Kóz startuje w Mistrzostwach Świata Super Enduro

Dominik Olszowy, 18-latek z Kóz w sobotę, 8 grudnia startuje w inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Świata Super Enduro.

Dominik Olszowy
18-letni mieszkaniec Kóz startuje w Mistrzostwach Świata Super Enduro · fot. www.facebook.com/pg/DominikOlszowy501


- Mam 18 lat i chcę zostać najlepszym zawodnikiem na świecie! Na motocyklach jeżdżę prawie całe życie. Zaczynałem w motocrossie, a od roku startuję w enduro i hard enduro. Miała to być tylko zabawa, ale podczas Red Bull 111 Megawatt, czy Mistrzostw Świata Enduro okazało się, że jestem w stanie nawiązywać walkę ze światową czołówką. Teraz ostro pracuję, żeby porządnie przygotować się do Mistrzostw Świata SuperEnduro i World Enduro Super Series 2019 i pokazać, na co mnie stać - czytamy na fanpage Dominika na Facebooku.

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata Super Enduro zapowiadana jest jako emocjonujące zmagania oraz zacięta walka od samego początku do samego końca. To właśnie tam, w Krakowie wystartuje Dominik Olszowy z Kóz, który w tym roku szturmem wdarł się do świata Enduro, wygrywając między innymi zawody Beskid HERO. 18-latek przygotowując się do swojego debiutanckiego startu trenował w Hiszpanii.- Dominik to utalentowany zawodnik motocrossowy, który niedawno postanowił spróbować swoich sił w całkowicie nowych dla siebie dyscyplinach - enduro oraz hard enduro. Już w swoim pierwszym sezonie zdobył tytuł mistrza Polski, pomimo nieobecności na pierwszej rundzie. Na koncie ma także start w trzydniowych, górskich zawodach hard enduro - Beskid HERO - podczas których zdeklasował rywali, wygrywając wyścig w pięknym stylu. Pokazał także, że jest w stanie walczyć z najlepszymi w Europie, jak to miało miejsce w Kielcach, czy nawet na świecie, jak podczas dwóch przystanków World Enduro Super Series - czytamy na stronie x-cross.pl.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.