Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1983

Czyste źródła energii - Bielsko-Biała inwestuje!

Artykuł sponsorowany:

O tym, że województwo śląskie ma bardzo zanieczyszczone powietrze, wiedzą wszyscy. Gdyby zapytać mieszkańców Śląska o miasta, w których jest złe powietrze, prawdopodobnie wymieniliby Katowice, Gliwice lub Chorzów. Mało osób wskazałoby Bielsko-Białą, a tam również nie jest najlepiej, nie mówiąc już o znajdującym się niedaleko i bijącym rekordy zanieczyszczeń powietrza Żywcu.

Columbus Energy


Na szczęście świadomość mieszkańców wzrasta, a ludzie domagają się lepszego powietrza. W zeszłym roku były zaledwie trzy punkty pomiaru zanieczyszczeń powietrza w Bielsku-Białej. W tym roku pojawiło się już pięć dodatkowych, dzięki którym mieszkańcy mogą na bieżąco sprawdzać jaki jest poziom pyłów PM2,5 i PM10.

Bielsko-Biała - fotowoltaika zamiast smogu?

Columbus Energy
Instalacja fotowoltaiczna Pana Adama z Bielska-Białej, klienta Columbus Energy


Świadomość rośnie, ale przed władzami miasta jeszcze sporo pracy. O ile mieszkańcy chcą inwestować w odnawialne źródła energii i w ten sposób poprawić jakość powietrza, o tyle władze robią wciąż za mało. Niestety wciąż część starych kamienic wybudowanych w centrum miasta, jak np. ta przy ul. Orkana, nie są podpięte do sieci ciepłowniczej. To sprawia, że ludzie palą słabej jakości węglem, doprowadzając do zanieczyszczeń powietrza. Właściciele domów jednorodzinnych w pozostałych dzielnicach miasta również używają słabej jakości paliw stałych przyczyniając się w ten sposób do przekroczenia norm stężeń pyłów zawieszonych.

Bielsko-Biała - fotowoltaika od lidera rynku mikroinstalacji to dobry wybór

Columbus Energy
Instalacja Pana Władysława, klienta Columbus Energy


Mieszkańcy którzy inwestują w fotowoltaikę nie tylko dbają o środowisko, ale przede wszystkim oszczędzają na rachunkach. Jednym z właścicieli instalacji od firmy Columbus Energy jest Pan Zygmunt. Moc zamontowanych na dachu paneli fotowoltaicznych wynosi 3,54 kWp. Instalacja produkuje wystarczającą ilość prądu ze słońca, by pokryć zapotrzebowanie energetyczne domu. Innym klientem Columbus Energy jest Pan Władysław. Moc instalacji zamontowanej na dachu jego domu jest dużo większa i wynosi 8,12 kWp.

Columbus Energy wie jak walczyć ze smogiem - fotowoltaika jest proekologicznym rozwiązaniem. Co więcej, jest też receptą na ciągłe podwyżki prądu. Gospodarstwo domowe, które ma panele fotowoltaiczne na dachu produkuje darmowy prąd ze słońca.