Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 2710

[ZDJĘCIA] Bocciści z Podbeskidzia najlepsi w Polsce!

Białe, czerwone, niebieskie... małe bile, które królowały w Zamościu. W dniach 16-18.11.2018 odbyły się Mistrzostwa Polski w BOCCI, dyscyplinie paraolimpijskiej, która daje spełnienie i satysfakcję najbardziej niepełnosprawnym ludziom w każdym wieku.

Bocciści z Podbeskidzia najlepsi w Polsce · fot. materiały prasowe


- Boccia jest wspaniała! Pozwala mi się spełniać i być pełnowartościowym sportowcem mimo mojej głębokiej niepełnosprawności. To spełnienie moich marzeń - mówi debiutujący w lidze Adam.

Boccia jest najszybciej rozwijającym się sportem w Polsce i na Świecie. Jest to taki sport trochę podobny do curling'u trochę do bilarda, w którym chodzi o to by umieścić jak najwięcej bil swojego koloru bliżej bili białej - Jacka. Mecz trwa cztery endy plus ewentualna dogrywka.

Turnieje eliminacyjne w ramach Polskiej Ligi Bocci odbywają się zazwyczaj cztery razy w roku, a uwieńczeniem jest finał, który w tym roku odbył się w Zamościu.

Bocciści z Podbeskidzia najlepsi w Polsce
Bocciści z Podbeskidzia najlepsi w Polsce · fot. materiały prasowe


Zawodnicy zrzeszeni w bielskim klubie dali z siebie wszystko i zajęli bardzo wysokie miejsca: Damian Iskrzycki, mieszkaniec Rudzicy, zawodnik kategorii BC3 - wicemistrz Europy, multimedalista Polski oraz tegoroczny uczestnik Mistrzostw Świata, pokonał dotychczasową Mistrzynie Polski i tym samym zdobył mistrzostwo.

Dominik Walczyk, mieszkaniec Bielska-Białej, młody zawodnik debiutujący w kategorii BC4 również pokonał bardziej doświadczonego Kadrowicza i został Mistrzem Polski w swojej kategorii. Adam Kujawa, mieszkaniec Dankowic, zawodnik BC3, tegoroczny debiutant dorównujący niejednemu zawodnikowi z większym doświadczeniem, zajął 3 miejsce w swojej kategorii.

Mistrzostwa Polski były ukoronowaniem całorocznych treningów, przygotowań, wyrzeczeń, szczególnie że boccia to sport dla osób najbardziej niepełnosprawnych i jest to dla nich dużo większy wysiłek i wyczyn niż dla osób zdrowych. Śląscy zawodnicy już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku treningi będą jeszcze bardziej intensywne tak aby wyniki były jeszcze lepsze, a najlepsi uzyskali upragnione kwalifikacje do paraolimpiady w Tokio.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.