Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 4166

[ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uroczyście i podniośle w Bielsku-Białej uczczono 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

100. rocznica Odzyskania Niepodległości · fot. UM Bielsko-Biała


11 listopada parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych, organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Uroczystość na cmentarzu poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Miejskie obchody rocznicowe zainaugurował koncert patriotyczny "Mazowsze Niepodległej" z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", który odbył się już 4 listopada. W ubiegły piątek na Starym Rynku zainaugurowano "Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych", którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące KTK z Bielska-Białej.

9 listopada w Bielskim Centrum Kultury odbył się także koncert patriotyczny "Orzeł i Krzyż". 10 listopada złożono wiązanki kwiatów w miejscach pamięci na terenie naszego miasta. Tego dnia w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbył się okolicznościowy koncert patriotyczny "Symfonia Niepodległości". 11 listopada przed bielskim Ratuszem tłumnie zebrali się mieszkańcy aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości na Ratuszu pojawiła się również okolicznościowa iluminacja.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.