Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2018
  • 17 listopada 2018
  • wyświetleń: 2600

II Światowy Dzień Ubogich. Wspólny posiłek potrzebujących

Za nami:

W niedzielę, 18 listopada 2018 r., Kościół będzie ponownie obchodzić Światowy Dzień Ubogich. W diecezji bielsko-żywieckiej obchody zostały przygotowane przez bielsko-żywiecką Caritas oraz wolontariuszy zaangażowanych na co dzień w dzieło pomocy potrzebującym.

ubodzy
II Światowy Dzień Ubogich. Wspólny posiłek potrzebujących · fot. materiały prasowe


Eucharystia, spotkanie ewangelizacyjne i wspólny posiłek - złożą się na organizowane po raz drugi obchody Światowego Dnia Ubogich, które odbędą się 17 listopada w Bielsku-Białej. Działacze Caritas diecezjalnej razem z diakonią Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze" i bielskim kołem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zaprosili ludzi potrzebujących do modlitwy oraz na ciepły poczęstunek do kościoła NSPJ w Bielsku-Białej.

Po liturgii, wszyscy spotkają się na agapie w salce w podziemiach kościoła. Przy stołach usiądą osoby borykające się na co dzień z biedą. Obok nich wspólnie jeść będą posiłek ci, którzy chcą się dzielić tym, co mają. Zaplanowano modlitwę i śpiew przy akompaniamencie zespołu "Projekt Faustystem".

W ubiegłym roku Światowy Dzień Ubogich był obchodzony po raz pierwszy. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zapowiedział, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą - tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Tegoroczne orędzie na II Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty opatrzył hasłem "Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał".

- Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi - zaapelował Franciszek w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.

ubodzy

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.