Wiadomości

  • 27 marca 2012
  • wyświetleń: 3924

Trzy Złote Maski dla teatrów

Podczas uroczystej gali w katowickim w Teatrze Śląskim już po raz 44 wręczono nagrody artystom województw śląskiego i opolskiego za osiągnięcia teatralne w roku 2011.

Calineczka, teatr banialuka
Spektakl "Calineczka" · fot. Agnieszka Morcinek


Trzy maski przypadły w udziale naszym teatrom. W kategorii „Scenografia” nagrodzony został Michał Urban za scenografię do spektaklu „Mistrz & Małgorzata story” na motywach powieści Michała Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

W kategorii „Rola w teatrach lalkowych” maska powędrowała w ręce Marty Marzęckiej za rolę tytułową w spektaklu „Calineczka” Marty Guśniowskiej wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Witolda Mazurkiewicza oraz za rolę Dorotki w spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reżyserii Petra Nosálka w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Trzecia maska trafiła również do Teatru Lalek Banialuka - w kategorii „Spektakl dla dzieci” za przedstawienie „Calineczka”.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj