bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2018
  • 1 listopada 2018
  • wyświetleń: 5578

Bielszczanin może stracić stopę. Czeka na naszą pomoc!

36-letni bielszczanin chce wrócić do zdrowia. Tomasz Fic cierpi na kilka schorzeń. Jedno z nich może spowodować, że ojciec dwojga dzieci może stracić stopę.

tomasz fic
Tomasz Fic · fot. materiały prywatne


Tomasz Fic w grudniu 2018 roku będzie obchodzić roczek swojego syna. - Do tego czasu muszę na tyle wyzdrowieć, aby nie być na wózku inwalidzkim - mówi Tomasz Fic.

Pochodzący z Komorowic Śląskich mężczyzna od dzieciństwa zmaga się z chorobami. Jako dziecko miał niewielki skrót lewej nogi. Lekarze i rehabilitanci zapewniali, że wystarczy rehabilitacja, aby kończyny się wyrównały. Niestety w wyniku błędnej rehabilitacji uszkodzeniu uległ staw kolanowy i staw biodrowy.

W kolejnych latach Tomasz Fic przeszedł kilka operacji. Ostatnią w 2009 roku. - Po leczeniu uwolniłem się od wózka inwalidzkiego, chodziłem o dwóch kulach, zaczynałem chodzić z jedną kulą - relacjonuje bielszczanin.

Niestety w 2015 roku u 36-laka zdiagnozowano osteoporozę i hipoglikemię reaktywną. W dodatku w sierpniu 2018 roku na lewej stopie pojawiło się owrzodzenie - rana otwarta lewej stopy.

- Nie wychodzę z domu, jedynie z pomocą innych osób do lekarzy, na kolejne konsultacje, gdzie poruszam się na wózku inwalidzkim z powodu bardzo silnego bólu. Dwa razy dziennie żona zmienia mi opatrunki. Choroba nieodpowiednio leczona może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w lewej nodze. Przy braku odpowiedniej, wielodyscyplinarnej terapii może nawet dojść do amputacji. To byłby szok! Nie wyobrażam sobie takiej przyszłości, aby lata cierpień poszły na darmo - oznajmia Tomasz Fic.

Konieczne są dalsze konsultacje chirurgiczne, diabetologiczne, dalsze opatrunki. Rana ma charakter przewlekły i powstała samoistnie,nie było wcześniej urazu śródstopia.

- Nigdy nie prosiliśmy o pomoc, teraz nie mamy wyjścia. Chciałbym znów chodzić, chociaż bezpiecznie o kulach. Chciałbym być zdrowy na urodziny synka - kończy 36-latek.

Tomasz Fic skończył studia jeżdżąc na wózku. Pracuje zdalnie. Jest tatą dwóch wspaniałych synków (pierwszy 4 latka, drugi 10 miesięcy) i głównym żywicielem rodziny.

Zachęcamy do wsparcia pochodzącego z Komorowic Śląskich. Tomasz Fic jest podopiecznym fundacji.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest także na stronie www.pomagam.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.