Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 października 2018
  • 2 października 2018
  • wyświetleń: 22288

[ZDJĘCIA] Trwa budowa obwodnicy, która ułatwi dojazd do Szczyrku

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach trwa budowa nowego łącznika drogowego w Buczkowicach, który połączy drogę ekspresową S1 z drogą wojewódzką 942.

Budowa obwodnicy Buczkowic · fot. Mirek Stecyk


Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę drogi o długości prawie 2,8 km oraz skrzyżowania z ulicami Bielską i Żywiecką, a także budowę obiektów inżynierskich, zbiornika retencyjnego i przebudowę infrastruktury technicznej. Zakończenie prac przewidziano na listopad 2019 roku. Koszt inwestycji to 62,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne w ramach RPO w wysokości 36 mln zł.

- Nowa droga będzie miała znaczenie nie tylko dla mieszkańców Rybarzowic i Buczkowic, bowiem ruch tranzytowy z kierunku Bystrej, Mesznej i Bielska-Białej do Szczyrku przeniesie się z wąskich dróg lokalnych na obwodnicę. Także turyści podróżujący na tej trasie chętniej będą korzystać z dojazdu do Szczyrku przez S1 i nową obwodnicę niż DW 942 z Bielska-Białej do Buczkowic - podsumował znaczenie inwestycji Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW.

Wykonawcą inwestycji jest firma Drog-Bud z Częstochowy. Zgodnie z umową powinna zakończyć prace do listopada 2019 roku.

obwodnica buczkowic
Plan orientacyjny budowy obwodnicy Buczkowic · fot. materiały przetargowe

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.