bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 8062

Wspólna akcja policji, straży pożarnej i leśników w Beskidach

W minioną niedzielę dzielnicowi Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej wspólnie z przedstawicielami Lasów Państwowych w Bielsku-Białej i Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej przeprowadzili działania "Bezpieczny las" oraz "Bezpieczeństwo Pożarowe lasu". Celem wspólnych działań jest poprawa bezpieczeństwa na terenach leśnych.

Wspólna akcja policji, straży pożarnej i leśników w Beskidach - 23.09.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzielnicowi bielskiej "jedynki", Straż Leśna Nadleśnictwa Bielsko-Biała oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej przeprowadzili wspólne działania prewencyjne "Bezpieczny las"oraz "Bezpieczeństwo pożarowe lasu".

Głównym celem prowadzonych akcji jest niedopuszczenie do popełnienia wykroczeń i przestępstw przez osoby poruszające się pojazdami silnikowymi i motorowerami po lasach, a zwłaszcza po szlakach turystycznych. Ponadto służby dbają o ochronę przyrody przed jej niszczeniem i troszczą się o bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Do prowadzonych akcji wykorzystywane są samochody terenowe, motocykle cross oraz quady. Wobec osób naruszających zakaz wjazdu pojazdami silnikowymi do lasu zastosowano przewidziane prawem środki karne. Ostatnie działania były prowadzone w rejonie Lipnika, Magurki Wilkowickiej, Straconki, Stalownika i zbocza Łysej Góry. Napotkani przez funkcjonariuszy turyści na szlakach pozytywnie odbierali prowadzone działania, dlatego najbliższym czasie planowane jest ich powtórzenie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.