bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 5114

[FOTO] Międzynarodowa kolizja na S-52 w Wapienicy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do splotu nieszczęśliwych zdarzeń, które zakończyły się kolizją trzech pojazdów, doszło dziś około godziny 12:00 na trasie S-52 w Bielsku-Białej. Zaczęło się od awarii samochodu dostawczego.

Kolizja na S-52 w Wapienicy - 18.09.2018 · fot. Bielskie Drogi


Kierowca Volkswagena Craftera, który poruszał się w stronę Bielska-Białej zauważył awarię samochodu na wysokości Ceramiki Pilch w Jasienicy. W jego samochodzie zapaliła się kontrolka sugerująca niewłaściwe ciśnienie oleju. Żeby nie zatrzymywać się na drodze ekspresowej, postanowił dojechać około 2 kilometry dalej na zjazd do Wapienicy i tam sprawdzić co się stało. Gdy wysiadł z samochodu zobaczył, że zostawił za jego pojazdem ciągnie się plama oleju. Powiadomił strażaków, którzy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych, a sam zajął się organizacją pomocy drogowej.

W trakcie działań straży pożarnej jeden pas ruchu w stronę Bielska-Białej był zablokowany. Neutralizacja odcinka o długości około 2 kilometrów trwała blisko 45 minut. Gdy strażacy kończyli pracę, po przeciwnej stronie rozległ się groźny huk. Okazało się, że podmuch wiatru wzniósł w powietrze część sorbentu, który częściowo ograniczył widoczność na jezdni w stronę Cieszyna.

Kierowca Hondy na czeskich numerach rejestracyjnych jechał jako pierwszy. Widząc to co dzieje się przed nim, postanowił zmniejszyć prędkość. Nie zauważył tego kierowca Renault Scenic na cieszyńskich numerach rejestracyjny. Mężczyzna najechał niegroźnie na tył Hondy. Po krótkiej chwili w tył Renault Scenica uderzyło Renault Duster z Ukrainy. Siła była na tyle duża, że Scenic ponownie dobił do Hondy.

Droga natychmiast została zablokowana. Strażacy widząc zdarzenie ruszyli z pomocą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Patrol drogówki ukarał mandatem dwóch kierowców. Utrudnienia trwały około 45 minut.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj