Wiadomości

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 6890

Okrzesik i Niezależni.BB chcą na nowo włączyć energię miasta

Z wielką pompą swoją kampanię wyborczą oficjalnie rozpoczął komitet "Okrzesik i Niezależni.BB". W trakcie wczorajszej konwencji wyborczej, która odbyła się w Klubie Klimat, zaprezentowano sylwetki wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej oraz kluczowe założenia programu Niezależnych.BB.

Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018 · fot. bielsko.info


Blisko półtorej godziny trwała konwencja wyborcza komitetu "Okrzesik i Niezależni.BB", na którą przybyło około 300 osób - członków oraz sympatyków stowarzyszenia Niezależni.BB. Konwencję swoim wystąpieniem otworzył kandydat komitetu na prezydenta Bielska-Białej - Janusz Okrzesik.

- Przychodzimy z różnych bajek, z różnym doświadczeniem życiowym, z różnym bagażem zawodowym, z różnymi poglądami na sprawy polityczne i to nam w ogóle nie przeszkadza, ponieważ łączy nas miłość do Bielska-Bielska i dlatego startujemy w wyborach - mówił były parlamentarzysta.

Janusz Okrzesik i kandydaci komitetu do Rady Miejskiej chcą "włączyć energię miasta". To hasło przewodnie komitetu "Okrzesik i Niezależni.BB" w tegorocznych wyborach samorządowych.- Nasze miasto jest piękne, ale wszyscy mamy poczucie, że stać nas na więcej. To miasto może być jeszcze ładniejsze, jeszcze bogatsze, lepiej zarządzane, a przede wszystkim może bardziej ambitne. Odrzucamy taką koncepcję, że to jest miasto w ruinie. Nie, to nie jest miasto w ruinie i naprawdę nie potrzeba mu żadnej rewolucji polegającej na tym, że zdobywamy to miasto, rozdajemy swoim i wtedy będzie lepiej. Ale odrzucamy też takie myślenie, że wszystko jest w porządku, że rzeczywistość nie wymaga zmian, bo rzeczywistość skrzeczy, a w bielskim wypadku rzeczywistość po prostu śmierdzi - dodaje Janusz Okrzesik.

Lider Niezależnych.BB odniósł się także do niezależności jego samego i stowarzyszenia. To właśnie ten temat jest często podnoszony przez przeciwników politycznych.

Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018
Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018 · fot. bielsko.info


- Niezależność to nie jest dziewictwo polityczne, bo ja się polityką zajmuję od lat 80., od konspiracji solidarnościowej i zajmowałem się nią zawodowo w latach 90. Ani tego nie ukrywam, ani się nie wstydzę. Może dzisiaj niektóre rzeczy robiłbym inaczej, ale na pewno nie mam się czego wstydzić. Zdecydowana większość naszych kandydatów startuje po raz pierwszy, dla nich to będzie absolutny debiut. Nasza niezależność polega na tym, że my nie mamy, żadnych instancji w Katowicach czy w Warszawie, które będą nam wydawać polecenia. My będziemy mieli jedyny punkt odniesienia - mieszkańców Bielska-Białej. Jedyni których będziemy się bać, to nasi wyborcy, a jedyny prezes którego będziemy słuchać, to Małgosia Zarębska, bo jak Państwo wiecie każdy ma takiego prezesa na jakiego sobie zasłużył - powiedział Janusz Okrzesik.

Były radny Rady Miejskiej oznajmił jednocześnie, że Niezależni.BB nie odrzucają możliwości współpracy z partiami. - Zdajemy sobie sprawę, że po wyborach najprawdopodobniej nikt nie będzie rządził samodzielnie, że trzeba będzie się porozumiewać. W partiach politycznych, czy z prawej, czy z lewej są ludzie sensowni i potrafimy się z nimi porozumieć i dla dobra miasta znajdziemy taką drogę porozumienia - zaznaczył kandydat na prezydenta Bielska-Białej.

Po wystąpieniu Janusza Okrzesika zaprezentowano program wyborczy kandydata na prezydenta miasta - "Siódemkę Okrzesika". Zgodnie z nazwą został podzielony na siedem obszarów: Rozwój BB, Aktywny Obywatel BB, Nowa Komunikacja BB, Czyste Powietrze BB, Smart City BB, Otwarty Urząd BB, BB Lider Regionu.

Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018
Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018 · fot. bielsko.info


Program wyborczy Niezaleznych.BB zakłada m.in. stworzenie systemu zachęt dla osób fizycznych, osiedlających się w Bielsku-Białej, wzmocnienie kompetencji rad osiedli, korzystanie z narzędzia referendum, usprawnienie komunikacji miejskiej (przekształcenie MZK w spółkę), zwiększenie nakładów na program eliminacji niskiej emisji, wprowadzenie zintegrowanej karty miejskiej, wzmocnienie pozycji Bielska-Białej jako lidera regionu. Cały program jest dostępny na stronie www.niezalezni-bb.pl.

Na koniec konwencji wyborczej przedstawiono wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej.

Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018
Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018 · fot. bielsko.info


okręg nr 1
1. Tomasz WAWAK
2. Mariusz SZYMECZEK
3. Anita KUFEL
4. Grzegorz WAWRZUTA
5. Danuta WYLON-PLEŚNIAK
6. Agnieszka WYBRANIEC
7. Marcin KACZMAREK

okręg nr 2
1. Alina KILIAN
2. Łukasz STAROWICZ
3. Marek LACHOWSKI
4. Czesław FOLEK
5. Monika GACZYŃSKA
6. Katarzyna PISKRZYŃSKA
7. Mariusz KUDŁA

okręg nr 3
1. Małgorzata ZARĘBSKA
2. Stanisław BIŁKA
3. Jakub KOPYTKO
4. Iwona RAKOWSKA
5. Mirosław KWIATKOWSKI
6. Agnieszka MAREK
7. Kazimierz BIENIECKI

okręg nr 4
1. Janusz OKRZESIK
2. Agnieszka ŁYCZKO
3. Roman WALUŚ
4. Józefa WAWAK
5. Paweł WISŁA
6. Iwona SZYPUŁA
7. Danuta KRYWULT

okręg nr 5
1. Jerzy BAUER
2. Daniel KAWKA
3. Paweł KANIK
4. Katarzyna FIDYT
5. Sebastian KUBICA
6. Aneta MOCZEK-DZIĄĆKO
7. Jolanta REISCH-KLOSE

Loading...

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.