bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 3274

Mieli pracować w Polsce, ale wybrali Czechy. Muszą opuścić Polskę

Ośmiu obywateli Ukrainy, zatrzymanych w ubiegły piątek przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, za naruszenie przepisów będzie musiało opuścić Polskę.

straż graniczna, cudzoziemcy
Ukraińcy mieli pracować w Polsce, ale wybrali Czechy · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


Do zatrzymania cudzoziemców doszło w czasie prowadzonej kontroli legalności pobytu w Żorach, na autostradzie A1. Obcokrajowcy wracali busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych z Czech. W trakcie legitymowania cudzoziemcy okazali paszporty, w których zamieszczone były wizy z prawem do pracy w Polsce.

Dokumenty te uzyskali na podstawie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom, które przedłożyli w polskich placówkach konsularnych na terenie Ukrainy. Po wjeździe do Polski obywatele Ukrainy nie stawili się u polskich pracodawców, którzy wystawili im oświadczenia. Zamiast tego wyjechali do Czech i tam podjęli zatrudnienie.

Za naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach (cel i warunki pobytu niezgodne z deklarowanymi) Straż Graniczna wszczęła postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.