bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 7181

Oddział psychiatryczny zmienia oblicze. Pomaga Monika Jaskólska

Zmienia się oblicze pomieszczeń w pawilonie nr 5 przeznaczonych dla dziecięcej psychiatrii. Duża w tym zasługa akcji "Nie wypada nie pomagać" zorganizowanej przez bielszczankę Monikę Jaskólską.

szpital pediatryczny
Monika Jaskólska pomaga przy montażu mebli dla najmniejszych pacjentów · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Pawilon nr 5 został gruntownie wyremontowany właśnie po to, aby służył dziecięcej psychiatrii, której jeszcze niedawno w strukturze Szpitala Pediatrycznego brakowało. Ale od czerwca integralną częścią naszej placówki medycznej stały się Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, które od lipca zajmują parter odnowionego pawilonu nr 5.

Pierwsze piętro "piątki" czeka na Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, która pojawi się tam w momencie, gdy Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktuje taką usługę. Mamy nadzieję, że stanie się to już wkrótce.

W tym, że parter odnowionego pawilonu nr 5 wygląda przyjaźnie dla dzieci i jest dobrze wyposażony, duża zasługa bielszczanki Moniki Jaskólskiej, która od kilku lat organizuje charytatywną akcję "Nie wypada nie pomagać", z której dochód przeznaczony jest na wsparcie naszego szpitala. Aktualnie z tych właśnie pieniędzy finansowane są prace oraz zakupy na rzecz dziecięcej psychiatrii.

- Dzięki środkom pochodzącym z akcji "Nie wypada nie pomagać" między innymi sfinansowano już kolorowe ozdoby, które pojawiły się na ścianach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, zakup mebli czy materace do tak zwanej "miękkiej sali". A w planie jest jeszcze wykonanie barwnych ozdób na ścianach pierwszego piętra, zakup bardzo potrzebnych i kosztownych testów psychologicznych, zegarów, tablic magnetycznych, rolet do okien czy piekarnika do zajęć kulinarnych - informuje Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

- Bardzo się cieszę, kiedy widzę, jak z dnia na dzień pięknieje oddział psychiatrii dziecięcej w naszym szpitalu. To efekt zbiórek akcji "Nie wypada nie pomagać" oraz konsultacji z lekarzami i psychologami. Bardzo zależało mi na tym, aby w miarę możliwości wyposażyć oddział w taki sposób, żeby dzieci dochodziły tam jak najszybciej do zdrowia. Osobiście angażuję się w wybór mebli czy też motywów ozdobnych na ścianach. To dla mnie bardzo ważny projekt - począwszy od zbiórki funduszy po samą realizację. Z tego miejsca pragnę również podziękować wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wspierają moją akcję "Nie wypada nie pomagać" na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej - mówi Monika Jaskólska.

ab / bielsko.info, źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.