bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 września 2018
  • 16 września 2018
  • wyświetleń: 7542

Pokazy lotnicze w Ostrawie. Zaprezentuje się kilkadziesiąt maszyn

Za nami:

W nadchodzący weekend (15-16 września) w lotnisku Mosznowie pod Ostrawą odbędą się kolejne NATO - jedna z największych pokazów wojskowych w środkowej Europie.Tradycyjnie na czeskim lotnisku zobaczymy szeroki przekrój sprzętu wojskowego. Tradycyjnie najwięcej aktracji przygotowano dla miłośników lotnictwa.

Lotnictwo amerykańskie wraca z lotniczymi gigantami w postaci bombowca B-52, cysterny KC-135 i samolotu transportowego C-17, które w pokazie statycznym zostaną uzupełnione przez parę samolotów myśliwskich F-16.

Widownia będzie mogła rownież podziwiać pokazy lotnicze samolotów szwedzkiej szkoły konstrukcyjnej Saab. Kolejno, jeden za drugim, od najstarszej do najbardziej zaawansowanej maszyny, zostaną przedstawione maszyny szwedzkiego dywizjonu historycznego i myśliwiec JAS-39 Gripen z szeregów czeskiego lotnictwa.

dni nato
MiG-15UTI · fot. Dni NATO


Setna rocznica powstania Czechosłowacji i jej sił zbrojnych będzie przewijała się w całym programie weekendowym Dni NATO w Ostrawie & Dni Sił Powietrznych Armii RC. Ze względu na wyjątkowość rocznika, obszerne przestrzenie będą poświęcone historycznym pojazdom wojskowym zarówno na statycznych, jak i dynamicznych pokazach. A na pokazach lotniczych pojawią się słynne samoloty Jak-3, Spitfire Mk.XVI i MiG-15UTI.

Polskie Siły Powietrzne przygotowały dwie ciekawe premiery lotów na tegoroczne Dni NATO w Ostrawie & Dni Sił powietrznych Armii RC. Publiczności zaprezentuje się zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, a w powietrzu zadebiutuje F-16 Fighting Falcon. Ten będzie można również podziwiać na pokazach statycznych.

Dni NATO w Ostrawie - 18.09.2016 · fot. bielsko.info


Pierwszy pokaz dynamiczny myśliwca F-16 w polskich barwach zostanie poszerzony o już potwierdzone występy lotnicze takiej maszyny lotnictwa belgijskiego oraz duńskiego.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Dni NATO, która jest przygotowana również w polskiej wersji językowej. W czwartek zostanie opublikowany program pokazów dynamicznych.

Wstęp na teren imprezy jest bezpłatny.

Dni NATO w Ostrawie - 18.09.2016

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.