bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2018
  • wyświetleń: 3295

Odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą Tadeusza Cozaca

Na ścianie budynku Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej, uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Tadeusza Cozaca - założyciela i wieloletniego prezesa Koła Terenowego Towarzystwa im. św. Brata Alberta, które prowadzi bardzo szeroką działalność na rzecz ubogich.

Odsłonięto pamiątkową tablicę - 10.09.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


Tadeusz Cozac od połowy lat 70' XX w. działał jako wolontariusz i angażował się w działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta. Wspólnie z dyrekcją Bielskiego Centrum Kultury organizował imprezy dla dzieci specjalnej troski oraz dzieci biednych - przygotowując program artystyczny oraz upominki i paczki. Był także organizatorem "Wigilii" dla osób biednych i samotnych.

Był przykładem lidera, który potrafił wokół działań na rzecz potrzebujących zgromadzić wielu ludzi: sponsorów, przedstawicieli władz samorządu gminnego i administracji rządowej. W 2006 roku z rąk biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego otrzymał papieski medal "Pro Ecclesia et Pontifice". Uchwałą Rady Miejskiej Bielska-Białej z dnia 13 kwietnia 1999 r. został wpisany do "Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej". Tadeusz Cozac zmarł 4 sierpnia 2015 r. Miał 83 lata.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.