bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2018
  • 2 września 2018
  • wyświetleń: 5569

Szpital Pediatryczny posiada znów specjalistyczną karetkę "N"

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej znowu dysponuje specjalistyczną karetką do przewozu noworodków. Co ciekawe, po raz pierwszy taka karetka pojawiła się w tej placówce medycznej równo 25 lat temu.

karetka
Szpital Pediatryczny posiada znów posiada specjalistyczną karetkę "N" · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Na terenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej obecna jest karetka „N”, którą obsługuje zespół neonatologiczny składający się z lekarza intensywnej terapii dzieci i młodzieży, pielęgniarki lub położnej oraz ratownika medycznego.

- Zespół ten jest konieczny do przewożenia noworodków będących w stanie zagrożenia życia z oddziałów noworodkowych okolicznych placówek medycznych znajdujących się na przykład w Żywcu i Cieszynie do naszego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci lub też do transportowania ich z naszego szpitala do specjalistycznych szpitali noworodkowych na Śląsku czy do Warszawy. To bardzo ważne, że nasz szpital znowu dysponuje karetką "N" oraz zespołem neonatologicznym, gdyż nie ma słowa przesady w stwierdzeniu, że ich zadaniem jest ratowanie życia najmniejszych pacjentów, a specjalistyczny sprzęt w jaki wyposażona jest karetka "N" jest w tym bardzo pomocny - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

karetka
Szpital Pediatryczny posiada znów posiada specjalistyczną karetkę "N" · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Karetka "N" w dziecięcym szpitalu w Bielsku-Białej po raz pierwszy pojawiła się w 1993 roku, czyli równo 25 lat temu. Był to wówczas jeden z nielicznych szpitali posiadających taki pojazd. Potem, w trudnych dla bielskiej pediatrii czasach, karetka "N" zniknęła, aby teraz znowu powrócić. Ważna uwaga: karetka "N" wykonuje jedynie kursy specjalistyczne między placówkami medycznymi, nie jeździ ani do wypadków ani do chorych dzieci będących w domu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.