bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5531

BBOSiR oszacował straty po awanturze pseudokibiców

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oszacował straty po niedzielnej awanturze pseudokibiców na Stadionie Miejskim. Uszkodzonych zostało m.in. 35 krzesełek oraz brama w sektorze gości.

pseudokibice
Awantura na Stadionie Miejskim · fot. Youtube MrErkatv


Przypominamy, że do przykrego zdarzenia doszło przed niedzielnym meczem BKS-u Stal Bielsko-Biała i Górala Żywiec. Kilkudziesięciu pseudokibiców obu drużyn wbiegło na murawę Stadionu Miejskiego. Więcej o incydencie pisaliśmy w artykule "[WIDEO] Awantura na Stadionie Miejskim! Interweniowała policja".

Po meczu Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gospodarz bielskiego stadionu, dokonał oględzin obiektu. Pseudokibice uszkodzili 35 krzesełek, bramę sektora 22D, gniazdko elektryczne, pojemnik na papier oraz skrzyknę zaworu wodnego. BBOSiR oszacował straty na 4300 zł brutto. Koszty będzie musiał pokryć klub BKS Stal Bielsko-Biała.

Dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oznajmił, że na nowym Stadionie Miejskim nie było jeszcze podobnej sytuacji. - Były co prawda drobne incydenty, jak na przykład uszkodzone korkami drzwi przez piłkarza jednej z niezadowolonych drużyn, ale odnośnie kibiców nigdy takiej sytuacji nie było - mówi dyrektor Grzegorz Jania.

Śledczy w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu, celem identyfikacji i rozpoznania pozostałych osób odpowiedzialnych za zakłócenie spokoju i odpalenie materiału pirotechnicznego. Na razie zatrzymano tylko dwóch pseudokibiców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.