bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2018
  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 38667

Beata Szydło: będzie premia za szybkie urodzenie dziecka

Wicepremier Beata Szydło wzięła dziś udział w debacie zorganizowanej przez wiceministra Stanisława Szweda, wicewojewodę Jana Chrząszcza i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Przemysława Drabka. Tematem spotkania z bielszczanami była polityka społeczna. Beata Szydło przedstawiła nowe, prorodzinne projekty Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie z wicepremier Beatą Szydło - 27.08.2018 · fot. bielsko.info


Dziś o godzinie 14.00 Beata Szydło wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym w bielskiej delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tematem debaty zorganizowanej przez wiceministra Stanisława Szweda, wicewojewodę Jana Chrząszcza i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Przemysława Drabka była polityka społeczna.

- Będziemy rozmawiać nie tylko o projektach, które są realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale również o tym, co w planach na najbliższy czas. Chcemy rozmawiać o tym, jak polityka prorodzinna powinna być realizowana, również w Bielsku-Białej - powiedziała przed spotkaniem z bielszczanami wicepremier Beata Szydło.

Była premier oznajmiła, że rząd pracuje nad kolejnymi prospołecznymi programami. - Wyzwań jest bardzo wiele. Wielkie wyzwanie to są emerytury. Rozmawiamy o tym w tej chwili jak poprawić sytuację materialną obecnych emerytów, ale myślimy również nad przyszłością tych, którzy są jeszcze na rynku pracy. Przygotowany został projekt ustawy dotyczący specjalnej emerytury dla matek, które wychowały przynajmniej czworo dzieci. Projekt ten został skierowany do konsultacji. Pracujemy również nad kolejną sprawą tzw. premią za szybkie urodzenie dziecka. Ta propozycja jest również przygotowywana - wyliczała wicepremier.

Loading...


Głos w konferencji prasowej zabrał również Przemysław Drabek. Kandydat PiS na prezydenta Bielska-Białej skrytykował działania obecnych władz miasta, zarzucając opieszałość w wykorzystywaniu środków z budżetu państwa na realizację programów senioralnych.

- Niestety w Bielsku-Białej realizacja tych zadań nie postępuje tak szybko, jak byśmy chcieli. Dopiero po moich wnioskach wystąpiono o wsparcie z programów senioralnych, żeby tworzyć domy dziennego pobytu dla seniorów - mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Przemysław Drabek podniósł również kwestię niewystarczającej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach oraz deficyt mieszkań komunalnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.